Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
PGT-A tests
embrions.lv > Aktualitātes > PGT-A tests

PGT-A tests

Atjaunots 28.09.2023

PGT-A tests

PGT-A tests (pirmsimplantācijas ģenētiskā aneiploīdiju testēšana) tiek veikts 5 dienu vecam embrijam ar NGS  metodi (next generation sequencing). Pirms embrija pārnešanas dzemdē tiek testētas visas embrija hromosomas. Šāda diagnostika ļauj atklāt embrija hromosomu izmaiņas, kuras var izraisīt bērna ģenētiskās patoloģijas.Tādējadi ir iespējams izvērtēt embrija tālākas attīstības potenciālu un izvēlēties embriju ar normālu hromosomu komplektu.

Kam būtu ieteicama PGT-A testēšana?

  • Pacientiem ar vairākkārtējiem grūtniecības neiznēsāšanas gadījumiem;
  • Pacientiem ar atkārtotiem neveiksmīgiem IVF cikliem;
  • Ja sievietes vecums ir virs 35 gadiem, vīrieša vecums – virs 40 gadiem. Pāriem ar vecuma faktoru biežāk rodas dzimumšūnas ar izmainītu hromosomu komplektu. Embrijiem, kuri veidojušies no šādām dzimumšūnām, lielākoties ir neveiksmīga implantācija dzemdes gļotādā, vai arī to attīstība apstājas grūtniecības pirmā trimestra laikā;
  • Pacientiem, kuru šūnās konstatētas izmaiņas hromosomu struktūrā, jo tas var būt par iemeslu neauglībai, atkārtotai grūtniecības zaudēšanai vai bērniņa ar patoloģijām piedzimšanai.

Kā tiek veikts PGT-A tests?

Pēc medicīniskās apaugļošanas cikla, embrijus kultivē līdz 5. dienai, t.s. blastocistai. Piektajā dienā tiek veikta embrija trafektodermas biopsija (2-8 šūnas), kas nekaitē embrijam un tā attīstībai. Taču iegūto šūnu analīze ļauj noteikt, vai embrijs ir derīgs pārnešanai dzemdē.

Ar speciāliem reaģentiem tiek analizēts embrija DNS materiāls un tiek nolasītas visas embrija hromosomas. Iegūtie rezultāti tiek attēloti datorprogrammā, īpaša grafika veidā.

PGT-A tests