Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
5. SOLIS: Olšūnu apaugļošana un embriju attīstība
embrions.lv > Pakalpojumi > IVF procedūra > 5. SOLIS: Olšūnu apaugļošana un embriju attīstība

5. SOLIS: Olšūnu apaugļošana un embriju attīstība

Atjaunots 04.08.2022

Iegūtā sperma vispirms tiks “atmazgāta” un tad koncentrēta. Kad būs pagājušas vairākas stundas pēc olšūnu iegūšanas, spermatozoīdus savienos ar olšūnām. Olšūnas kopā ar spermatozoīdiem speciālos trauciņos tiks ievietotas termoskapī.

Nākamās dienas rītā embriologs novērtēs, cik no olšūnām ir apaugļojušās. Diemžēl ne visas olšūnas apaugļojas. Ja spermatozoīdu kvalitāte ir normāla, mēs ceram, ka 70–80 % olšūnu būs apaugļojušās. Ārsts vai embriologs kontaktēsies ar jums un informēs par rezultātiem un tālāko taktiku. Apaugļotās olšūnas turpina kultivēt inkubatorā vēl 24–48 stundas līdz pat 96 stundām blastocistu kultivēšanas gadījumā.

Ja spermas kvalitāte ir slikta (zema koncentrācija un kustīgums), tad  jūsu ārsts piedāvās olšūnu apaugļošanu ar ICSI (intracitoplazmatiskā spermas injekcija) metodi – ar speciālas adatas palīdzību viens spermatozoīds tiek injicēts olšūnā. Šī procedūra notiek mikroskopa kontrolē un prasa augstu embriologa meistarību. Sievietei stimulācijas protokola soļi no tā nemainās.