Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
2. SOLIS: Olnīcu stimulācija un folikulu augšanas monitorēšana
embrions.lv > Pakalpojumi > IVF procedūra > 2. SOLIS: Olnīcu stimulācija un folikulu augšanas monitorēšana

2. SOLIS: Olnīcu stimulācija un folikulu augšanas monitorēšana

Atjaunots 04.08.2022

Ar menstruālā cikla 2. dienu sieviete sāk injicēt FSH saturošu medikamentu. Stimulācijas ilgums vidēji ir 10 dienas, bet var ilgt no 7 līdz pat 14 dienām un vairāk dienām. Olnīcu atbildes reakcija uz hormonālu stimulāciju ir individuāla, tāpēc arī medikamentu devas un stimulācijas ilgums katrai sievietei tiek noteikts individuāli. Folikulu augšana tiek novērota ar ultraskaņu vidēji 3 reizes stimulācijas laikā. Ārsts noteiks, cik daudz folikulu aug katrā olnīcā un kāda ir to augšanas dinamika salīdzinājumā ar iepriekšējo vizīti. Sievietes tiek apmācītas, kā veikt injekcijas.

Ārsts nozīmēs hormonu izmeklējumus, lai precīzāk vadītu olnīcas atbildes reakciju uz stimulāciju un noteiktu olšūnu iegūšanas dienu.

Vidēji 5 līdz pat 10 % gadījumu olnīcu atbildes reakcija uz stimulāciju ir vāja vai ļoti vāja. Ja olnīcu atbildes reakcija ir ļoti vāja un olnīcās nobriest mazāk par 3 folikuliem vai nenobriest nemaz, tad IVF cikls var tikt pārtraukts. Šajā situācijā mūsu klīnikas ārsts izskaidros situācijas cēloņus un tālāko darbības taktiku.

Līdz 5 % gadījumu var attīstīties olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHHS). Olnīcās veidojas daudz folikulu, tāpēc tās palielinās izmēros, vēders kļūst viegli piepūsts un jutīgs, var krāties šķidrums vēdera dobumā. Ja jūs būsiet OHSS augsta riska grupā, ārsts sniegs rekomendācijas, stimulācijas laikā tiks veikti speciāli profilakses pasākumi un izmantota speciāla stimulācijas taktika, lai OHSS risks pēc iespējas mazinātos.