Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
4. SOLIS: Folikulu punkcija un spermatozoīdu iegūšana
embrions.lv > Pakalpojumi > IVF procedūra > 4. SOLIS: Folikulu punkcija un spermatozoīdu iegūšana

4. SOLIS: Folikulu punkcija un spermatozoīdu iegūšana

Atjaunots 04.08.2022

Folikulu punkcija un olšūnu iegūšana tiek veikta intravenozā narkozē ultraskaņas kontrolē. Caur maksti ar speciālu adatu tiek veikta katra folikula punkcija, kuras laikā speciālos stobriņos tiek atsūkts folikulārais šķidrums kopā ar olšūnu. Laboratorijā embriologs katru atsūkto stobriņa saturu izmeklē mikroskopā un saskaita iegūtās olšūnas. Diemžēl ne visi folikuli ir ar olšūnām. Gadās, ka kādā no folikuliem olšūna nav paspējusi atdalīties no sieniņas, tad to saucam par tukšo folikulu.

Olšūnu iegūšanas procedūra parasti ilgst 20–30 minūtes. Tas ir atkarīgs no folikulu skaita. Pēc procedūras sieviete tiek aizvesta uz palātu, kur viņa atpūšas, līdz ir gatava doties mājup. Pēc punkcijas var būt neliels diskomforts, sāpīguma sajūta vēdera lejasdaļā vai nelieli asiņaini izdalījumi. Jūs saņemsiet rekomendācijas, ko darīt, ja radīsies kādi jautājumi vai problēmas.

Spermas savākšana: jūsu partnerim būs jāsavāc spermas paraugs speciāli tam paredzētā telpā. Mēs rekomendējam atturēties no dzimumdzīves vidēji 2–3 dienas pirms procedūras.