Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
Metodes, kas apstiprina ovulāciju
embrions.lv > Pakalpojumi > Sieviešu neauglības diagnosticēšana > Metodes, kas apstiprina ovulāciju

Metodes, kas apstiprina ovulāciju

Atjaunots 10.07.2022

  • Bazālās temperatūras mērīšana (BBT)

Divfāziska temperatūras līkne ar pacēlumu vismaz par 0,4 °C otrā fāzē liecina par ovulāciju. Ovulācija notiek temperatūras krituma dienā, tomēr tā var variēt ar divu dienu intervālu, tādēļ BBT nav precīza metode.

  • Ovulācijas testi

Ovulācijas testu sāk izmantot dienā, kas tiek aprēķināta šādi: cikla garums (–) 17. Ovulācijas testu turpina 5 dienas. Piemēram, ja cikls ir 28 dienas, tad 28  (–) 17 = 13 (diena, no kuras sāk izmantot ovulācijas testu).

  • Endometrija biopsija

Endometrija biopsija ir jāveic luteālā fāzē, t. i., laikā pēc ovulācijas līdz menstruālā cikla beigām, kad sākas menstruācijas. Ne vairāk kā 2 dienu nobīde starp histoloģisko atbildi un menstruālā cikla dienu liecina par ovulāciju, > 3 dienu nobīde liek domāt par luteālās fāzes defektu.

  • Progesteronu līmenis asinīs

Progesterona līmeni asinīs nosaka 21–23 cikla dienā, ja sievietei ir 28–30 dienu cikls. Līmenis virs ≥ 16–20 nmol / l liecina par ovulāciju.

  • Ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfija dinamikā dod iespēju vērot folikula attīstību. Dominantais folikuls aug 1,5–2 mm dienā un īsi pirms ovulācijas sasniedz 20–22 mm. Diametra palielināšanās atkarībā no folikula attīstības precīzi korelē ar estradiola koncentrāciju asins plazmā.