Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
Spermas donoru programma
embrions.lv > Donoru programma > Spermas donoru programma

Spermas donoru programma

Atjaunots 14.07.2022

Par spermas donoru var kļūt jebkurš vīrietis, kurš jūt vēlmi palīdzēt piepildīt kādas citas ģimenes sapni par mazuli. Ārsta skatījumā donoram ir jābūt fiziski, garīgi un reproduktīvi veselam vecumā no 18 līdz 41 gadam, bez kaitīgiem ieradumiem.

Vīrietim, kurš ir pieņēmis lēmumu kļūt par donoru, ir jāsazinās un jāpiesaka vizīte pie ārsta. Sarunas laikā ārsts iepazīstinās ar procedūru un atbildēs uz neskaidriem jautājumiem. Tad sekos nepieciešamie izmeklējumi, un donoru reģistrā tiks iekļauti donora dati – fiziskie parametri, veselības anamnēze, ģimenes anamnēze, personības īpašības un informācija par vaļaspriekiem, ja donors vēlas to izpaust.

Pirms spermas donēšanas tiek veiktas dažādas veselības pārbaudes:

  • analīzes uz infekcijām (sifiliss, AIDS, hepatīts B un C, gonoreja, trihomonas);
  • ģenētiskās analīzes.

Kā nodod spermu?

Klīnikā ir ierīkota speciāla telpa, kur vīrietis viens vai ar partneres palīdzību nododas spermas iegūšanai un iedabū to speciālā konteinerā. Tad to nodod personālam, kurš iegūto materiālu apstrādā tālāk un nogulda spermas bankā.

Atcerieties!

Spermas donēšana Latvijā ir pilnībā anonīma, un ne donors, ne paciente, kura izmanto donora materiālu, nevar saņemt personīgu informāciju par otru iesaistīto cilvēku.

Nekas nerada lielāku gandarījuma sajūtu kā palīdzība, kura sniegta nesavtīga un cēla mērķa labad! Kopīgiem spēkiem mēs spēsim palīdzēt neauglīgām ģimenēm!

Ja vēlaties kļūt par spermas donoru, lūdzu, sazinieties ar reproduktīvās medicīnas centru “Embrions” pa tālruni: 67543350 vai pa e-pastu: info@embrions.lv un piesakieties uz sarunu klātienē.