Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
Biežākie gadījumi, kad sasaldē olšūnas vai embrijus
embrions.lv > Pakalpojumi > Embriju sasaldēšana > Biežākie gadījumi, kad sasaldē olšūnas vai embrijus

Biežākie gadījumi, kad sasaldē olšūnas vai embrijus

Atjaunots 10.07.2022

  • Ja sievietei ir diagnosticēta onkoloģiska saslimšana. Lielākoties onkoloģiskas saslimšanas ir iespējams uzveikt ar agresīvām ārstēšanas metodēm – operāciju, ķīmijterapiju un staru terapiju. Šīs ārstēšanas metodes vairumā gadījumu samazina vai pat pilnībā iznīcina olšūnu rezerves, un sievietei iestājas priekšlaicīga menopauze. Lai kaut kad nākotnē sieviete varētu iznēsāt savu bērniņu, pirms plānotā ārstēšanas kursa rekomendējam sasaldēt olšūnas. Katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli, ņemot vērā sievietes vecumu un onkoloģiskās saslimšanas veidu, jo ir gadījumi, kad ārstēšanās ir jāuzsāk nekavējoši.
  • Ja ģimenē sievietēm paaudzēs ir bijusi priekšlaicīga menopauze (menstruācijas beidzas līdz 40 gadu vecumam). Lielākoties tā ir iedzimta (olnīcas specifisku gēnu bojājumu dēļ) īpatnība, un šādos gadījumos olšūnu sasaldēšana ir viens no risinājumiem.
  • Ja sievietei ir nopietns medicīnisks stāvoklis, ekstraģenitālā saslimšana vai plānota  manipulācija / operācija, kas varētu būtiski ietekmēt reproduktīvo funkciju. Arī šajā gadījumā olšūnu sasaldēšana var būt labs risinājums ģimenes pieauguma plānošanai nākotnē.
  • Ja sieviete vēlas atlikt ģimenes plānošanu uz vēlāku laiku. Šāda lēmuma pieņemšanai var būt dažādi iemesli, taču laiks nestāv uz vietas, un sievietes vecums ir viens no biežākajiem neauglības iemesliem. Pēc 40 gadu vecuma dramatiski krītas iespēja ieņemt bērniņu dabīgā ceļā, pēc 43 gadu vecuma pat ar IVF procedūras palīdzību grūtniecība iestājas mazāk nekā 5 % sieviešu, tāpēc olšūnu sasaldēšana agrīnākā vecumā dod iespēju sievietei kļūt par māmiņu tad, kad viņa tam ir gatava.

Embrijus sasaldē, ja vienā reizē ir apaugļots vairāk olšūnu, nekā ir paredzēts ievietot dzemdes dobumā.