- Olšūnai
Ņemot vērā to, ka ICSI procedūra ir agresīvāka un tehnoloģiski sarežģītāka par IVF, retos gadījumos (zem 2 %) ir iespējams, ka olšūnas apvalks plīst procedūras laikā un olšūna nav derīga tālākam apaugļošanas procesam.
- Topošajam bērnam
Tūkstošiem bērnu visā pasaulē ir dzimuši ar ICSI procedūras palīdzību. Šobrīd nav iegūti pārliecinoši zinātniski pierādījumi tam, ka pati ICSI procedūra paaugstinātu iedzimtu attīstības patoloģiju risku.
Daudz lielāka ietekme uz jaundzimušā veselību ir tādiem faktoriem kā mātes vecums dzemdību laikā, iedzimtas saslimšanas ģimenes anamnēzē, grūtniecības gaita un komplikācijas grūtniecības laikā. Tomēr pastāv neliels risks, ka ar ICSI procedūras palīdzību dzimušam vīriešu kārtas mazulim varētu iedzimt tādas pašas ar auglību saistītas problēmas, kādas ir viņa tēvam.
Tajos gadījumos, kad spermas sintēzes patoloģijas cēlonis ir iegūts dzīves laikā, piemēram, muguras trauma vai vazektomija, iedzimtības riska nākamajai paaudzei nav.
Ne tikai mātes vecums ir augļa iedzimtu attīstības traucējumu riska faktors, bet arī patoloģiski spermas rādītāji ir riska faktors (aptuveni 1 %) tam, ka vīriešu dzimtes bērns var piedzimt ar nepareizu hromosomu skaitu, piemēram, XXY vai XYY, normālā XY vietā.
Atsevišķos gadījumos spermas patoloģija ir saistīta ar iedzimtu Y hromosomas patoloģiju. Visai bieži Y hromosoma ir pakļauta mutāciju ietekmei, viena no tām ir Y hromosomas mikrodelēcijas sindroms jeb AZF mikrodelēcijas sindroms, kura rezultātā ir izteikti traucēta spermatoģenēze vai arī novērojams tās iztrūkums. Klīniski šādiem pacientiem ir raksturīga azoospermija vai smaga oligospermija, kas var būt par iemeslu vīrieša neauglībai.
Pēc Klainfeltera sindroma (kariotips: 47, XXY) AZF mikrodelēcijas ir biežākais ģenētiski determinētais iemesls vīriešu neauglībai. AZF mikrodelēcijas kopējā vīriešu populācijā ir sastopamas ar biežumu 1 : 4000, bet neauglīgiem vīriešiem – no 2 līdz 16 %. Šie bērni vizuāli neatšķiras no pārējiem, viņiem ir normāls IQ, bet reizēm ir grūtības mācībās, saskarsmes problēmas, kā arī neauglība.
Ja vīrietim ir cistiskās fibrozes (CF) gēns, tad risks to pārnest nākamajai paaudzei ir ļoti augsts.
Ja būs nepieciešams, pirms procedūras mēs jums veiksim kariotipa noteikšanu perifērajās asinīs.
Augļa ģenētisko skrīningu veic pirmā trimestra 13. grūtniecības nedēļā. Nepieciešamības gadījumā tiks veikti papildu ģenētiskie testi.