Potenciālie riski un blakusefekti IVF procedūrai varētu būt šādi:
- Var novērot pazīmes, kas līdzinās spēcīgiem premenstruālā sindroma simptomiem, piemēram, vēdera pūšanos, krūšu piebriešanu, garastāvokļa maiņu. Šie simptomi ir saistīti ar to, ka olnīcās aug vairāk nekā viens folikuls un hormonu līmenis asinīs ir augstāks nekā parasti.
- Līdz 5 % gadījumu var attīstīties olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHHS). Olnīcās veidojas daudz folikulu, tāpēc tās palielinās izmēros, vēders kļūst viegli piepūsts un jutīgs, var krāties šķidrums vēdera dobumā. Ja jūs būsiet OHSS augsta riska grupā, ārsts sniegs rekomendācijas. Stimulācijas laikā tiks veikti speciāli profilakses pasākumi un izmantota speciāla stimulācijas taktika, lai OHSS risks pēc iespējas mazinātos. Embriji parasti tiek sasaldēti, un embriju transfērs dzemdē tiek veikts, kad sievietes stāvoklis ir normalizējies, t. i., pēc 1–3 mēnešiem.
- Ja dzemdē ir ievietots vairāk nekā viens embrijs, tad 10 līdz 20 % gadījumu var attīstīties daudzaugļu grūtniecība. Daudzaugļu grūtniecībā ir augstāks priekšlaicīgu dzemdību risks, kā arī pieaug citi riski, kas saistīti ar grūtniecību un dzemdību procesu.
- Klīniskie pētījumi apstiprina, ka IVF procesā lietotiem hormonu preparātiem nav negatīva ietekme uz sievietes veselību ilgtermiņā. Nav pierādīts, ka šie preparāti veicinātu krūts, olnīcu vai dzemdes audzēja attīstību. Risks saslimt ar krūts un olnīcu audzēju pieaug nedzemdējušām sievietēm. Hormonālās kontracepcijas lietošana šīs grupas sievietēm ilgtermiņā šo audzēju risku samazina.